Počasí
Hledat:
Einführung
Karte
Weinradwege
Veranstaltungen
Weinregion 2013 (1)
Weinregion 2013 (1)
Weinregion 2013
Kalender
Offene Kellertüre
Gedruckt Kalender
Kellergassen
Mikulov Gebiet
Slovácko Gebiet
Velké Pavlovice Gebiet
Znojmo Gebiet
Partnergemeinde
Mikulov Gebiet
Slovácko Gebiet
Velké Pavlovice Gebiet
Znojmo Gebiet
Kontakt
Kontakt
Logos
Einführung
E-shop
Sie sind hier:
Partnergemeinde
»
Mikulov Gebiet
Mikulov Gebiet
Slovácko Gebiet
Velké Pavlovice Gebiet
Znojmo Gebiet
MIKULOVSKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST
Vinné prameny pod Pálavou
Mikulovskou vinařskou podoblast charakterizují vápencové elevace Pavlovských vrchů (severní výběžek vápencových Alp). Na jejich úbočích a sousedních Dunajovických vrších jsou rozšířeny vápenité jíly, písky (Boří les) i mohutné sprašové návěje (Valtická pahorkatina). Podnebí tu je velmi teplé a suché. Ja na sousední Znojemsko i pod Pálavu přinesli znalost vína a pěstování vinic římské legie, které zde měly u Mušova předsunutou vojenskou stanici.
Klima a půdní podmínky svědčí více bílým odrůdám, které tu jsou vysázeny na podstatně větší ploše vinic a výrazně z nich převažuje Ryzlink vlašský. K němu se druží tradičně Veltlínské zelené. Dobrou kvalitu má i zdejší Rulandské bílé a Chardonnay. Severně od Pálavy se dobře daří odrůdám Ryzlink rýnský, Tramín červený, Pálava a Aurelius. Další nejvíce pěstované odrůdy: Veltlínské zelené, Müller-Thurgau, Svatovavřinecké, Frankovka, Neuburské a Sylvánské zelené. V hlinitějších půdách Dunajovických vrchů se k Ryzlinku vlašskému přidává další odrůda typická pro Mikulovsko – Veltlínské zelené. Na méně vhodných polohách to je i Müller Thurgau a na Valticku Neuburské a Sylvánské zelené. Severně od Pálavy to jsou obce Strachotín, Pouzdřany a Popice známé víny Ryzlinku Rýnského, Tramínu a Pálavy, která vznikla na Šlechtitelské stanici vinařské v Perné, podobně jako odrůda Aurelius.Z modrých odrůd tu jsou nejvíce zastoupeny Svatovavřinecké, Frankovka a Zweigeltrebe. V poslední době se zkouší ve větší míře Cabernet Sauvignon a Merlot.
Pod mikulovskou podoblast spadá 30 obcí, ve kterých 2 659 vinařů hospodaří na celkem 4 705 hektarů vinic. K největším vinařským obcím patří Valtice, Novosedly, Mikulov, Dolní Dunajovice, Sedlec u Mikulova, Brod nad Dyjí, Popice a Pavlov. Centrem oblasti jsou Valtice, hlavní město vína. Sídlí zde několik národních vinařských organizací - Národní vinařské centrum s Národním salonem vín, Vinařská akademie Valtice či Střední vinařská škola s tradicí od roku 1873. V areálu valtického zámku má sídlo i největší český pěstitel Vinné sklepy Valtice. V zámeckém sklepu z roku 1430 se skladuje 600 tisíc litrů nejkvalitnějšího vína. Celkem má tento podnik kapacitu 6,5 milionu litrů tohoto opojného nápoje. Mezi Valticemi a Lednicí se rozprostírá Lednicko-Valtický areál, památka světového kulturního dědictví UNESCO. Všichni jsou srdečně zváni jedinečné mikulovské vinařské obce navštívit.
Mikulovsko křižuje několik vinařských stezek:
od jihozápadu k severovýchodu křižuje podoblast hlavní vinařská páteřní
Moravská vinná stezka
sever oblasti zasahuje 1 větev ze sítě
Brněnské vinařské stezky
hlavní stezkou provázející celou oblastí je okruh
Mikulovské vinařské stezky
cyklistický okruh
Stará hora
přibližuje formou vinařské naučné stezky specifický region Dunajovických vrchů
Aktualitäten
02.05.2022
Rezervace cyklobusů
Rezervace cyklobusů
28.03.2022
Cyklobusy 2022
S finanční podporou Statutárního města Brna bude v roce 2022 vyprav...
Všechny aktuality
FOR BIKES
Kalender
<
Mai 2022
>
Mo
Di
Mi
Do
Fr
Sa
So
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Všechny akce
Festival otevřených sklepů
Partneři
Einführung
Weinradwege
Karte
Partnergemeinde
Kellergassen
Veranstaltungen
Kontakt
Einführung
Mährische Weinwege ist ein langfristiges Projekt des kulturellen Erbes Schutz und die Entwicklung des Weintourismus in Südmähren.
Copyright © 2012
old.stezky.cz
Podpořeno Ministerstvem pro místní rozvoj
CMS für ASP.NET
Realizace
DragonBits
Inbetriebnahme in Kentico CMS
Net42
Internet Agentur
StudioQe
Webdesign