Aktuality

Vánoční Festival otevřených sklepů v Brně už tento víkend

Ježíšek víno nepije, ale nosí! To je slogan Vánočního Festivalu otevřených sklepů, který se už tento víkend uskuteční v nejkrásnějších podzemních místech města Brna. Pozvali jsme celkem 33 špičkových jihomoravských vinařů, aby přijeli za námi do Brna a představili celkem více jak 300 vzorků vín.
 

 


Návštěvníci si tak před Vánoci budou moci užít předvánoční atmosféry v brněnských sklepech, ochutnat skvělá vína a nakoupit to nejlepší pod vánoční stromeček.

Kde že vlastně budete moci vinaře potkat?

Pro nejzajímavější vinaře se hodí jen nejzajímavější místa! A když místa pro vinaře, tak jedině ve sklepech. Vybrali jsme třicítku míst, která mají sklepní charakter a netradiční atmosféru. Jsou mezi nimi vyhlášené brněnské restaurace, jako je například La Bouchée nebo Thalie, vinotéky a vinárny i například Labyrint pod Zelným trhem nebo kasematy na Špilberku. Otevřeme i unikátní soukromé sklepy pod ulicí Hlinky.
 

Prohlídka Moravského sklepa na ulici Hlinky

 

Co na vás ještě čeká?

K vínu zároveň patří neodmyslitelně i dobrá gastronomie. Zapojené restaurace proto nabízí speciální festivalová menu, často v doprovodu vhodných vzorků vín. V gastro programu najdete hned několik pořadů založených na tzv. snoubení jídla a vína. Ke každému jídlu se hodí jiné víno a festivalová menu jsou přesně takto připravena. Restaurace La Bouchée nabídne francouzské speciality s víny Vinařství V&M Zborovský, ve Vinotéce Sonneck připravují zabijačkové speciality i čtyřchodové menu s víny, v restauraci Baroko zase menu tradčních jídel s víny Gotberg.
 

Jak to vše tedy vlastně bude probíhat?

Za vstupenku, kterou můžete koupit v předprodeji, dostanete na registračním místě v sále tělocvičny Pod Hradem tištěného průvodce se všemi informacemi i kupony na odběr lahvového vína v hodnotě 200 Kč. Tady si také můžete nakoupit vína od všech vinařů. Zároveň dostanete degustační skleničku, tašku s logem a takto vybaveni můžete vyrazit do sklepů, kde u každého vinaře můžete ochutnat všechny jeho vzorky.

Nechte se zlákat a přijeďte o víkendu do Brna za vinaři.

Vše najdete na www.otevrenesklepy.cz

 • 25. 2. 2019
  Jubileum oslaví FOR BIKES s osob...

  Tři dny od 29. do 31. března 2019 budou v pražských Letňanech vyhra...

   
  13. 4. 2018
  Do práce na kole - Do Brna míří ...

  ​Už posedmé připravuje Nadace Partnerství měsíc plný jízdy na kole,...

   
  Všechny aktuality
 • prosinec 2021
  poútstčtsone
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  Všechny akce