Aktuality

Festival otevřených sklepů zve milovníky vína na Podluží

V pořadí devátý Festival otevřených sklepů zve milovníky dobrého vína a přátele jižní Moravy do čtyř vinařských obcí regionu Podluží. Seriál oblíbených festivalů se na své pouti po sklepech moravských vinařů o víkendu 14. a 15. dubna vrací na Podluží již podruhé.  Podle pořadatelů se sklepní uličky a samotné vinné sklepy od první návštěvy festivalu v roce 2009 výrazně zkrášlily a podzemní části sklepů rozšířily.
 

Festival otevřených sklepů


Jarního Festivalu otevřených sklepů se letos zúčastní 32 vinařů z obcí Moravská Nová Ves, Prušánky, Hrušky a Nový Poddvorov. Jedná se o malé a střední vinaře, neboť v jižní části Slovácké vinařské podoblasti nesídlí žádná velká vinařská firma. Ve sklepní vesničce Nechory, čítající na tři stovky sklepů, bude celkem deset místních vinařů z Prušánek a firma Konečný Čejkovice. Z domácích nebudou chybět Vinařství Košút, Hnidák, Melchrt, Pšovský, Čech, Tesařík, Kovár a Matušek. Nabídku vín, rozšířenou o zábavu při muzice a dobrém jídle, nabídnou i u Vašíčků v penzionu Nechorka a ve Vinných sklepech u Jeňoura. Vinař a kuchař Jan Ivičič, známý pod značkou Jeňour, zahajuje gurmánské festivalové hody banketem již v pátek večer.

 

Mezi stálé programy patří i seriál Ženy a vína, který se pod vedením Moravských vinařek uskuteční v Moravské Nové Vsi, ve sklepě Ivy Tomanové, jediné vinařky mezi festivalovými vinaři. Vedle ní připravují bohatý program i ve Vinných sklepech Podluží a vinařství VINem. Znalce vín jistě potěší i setkání s vinařem a šlechtitelem Lubomírem Glosem, který nabídne jako zvláštní vinařský program degustaci málo známých odrůd. V Moravské Nové Vsi doplní sedmičku vinařů ještě vinařství Fila, Trojan a Uher.

 

Informace o vinařích, doprovodném programu a dalších festivalových službách jsou k dispozici na stránkách www.otevrenesklepy.cz, na kterých je rovněž možnost zakoupení vstupenky v e-shopu. Pořadatelé jsou připraveni i na dovoz a odvoz účastníků autobusy z Břeclavi a Hodonína, kde jsou poslední volné ubytovací kapacity. Po oba dny festivalu budou v Moravské Nové Vsi zastavovat i rychlíky na trati Břeclav-Bohumín. Jízdenka z vlaku opravňuje při koupi festivalové vstupenky na místě ke slevě 20%. Ve spolupráci s Českými drahami je na nádraží zřízeno i festivalové registrační centrum s výdejem startovních tašek. Registraci nemůžete minout, od rána se bude hlásit živou cimbálovou hudbou.

 

 • 25. 2. 2019
  Jubileum oslaví FOR BIKES s osob...

  Tři dny od 29. do 31. března 2019 budou v pražských Letňanech vyhra...

   
  13. 4. 2018
  Do práce na kole - Do Brna míří ...

  ​Už posedmé připravuje Nadace Partnerství měsíc plný jízdy na kole,...

   
  Všechny aktuality
 • prosinec 2021
  poútstčtsone
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  Všechny akce