SERIÁL VÝLETŮ KRAJEM VÍNA 2015

Otevírání Lichtenštejnských stezek

Kdy: 2. května 2015 (možnost registrace 9-10:30, volný start)

Kde: Břeclav - Poštorná u kostela

Kontakt: Liechtenstein Area Agency, o.s., kontakt. osoba Ing. Petr Hynek, tel. +420 777 667 041, email: info@lichtenstejnske-stezky.cz, www.stezky.com

 

V sobotu 2. května již podesáté slavnostně otevřeme Lichtenštejnské stezky. Připravujeme pro vás opět dvě trasy na kole. Cílem je navštívit památky na Lichtenštejnských stezkách, společně zahájit cyklistickou sezonu a v cíli oslavit jaro.

Start

Volný start pro obě trasy bude společný v době od 9.00

do 10.30 hod. na prostranství před kostelem Navštívení Panny Marie v Poštorné, který před více než 110 lety postavil právě rod Lichtenštejnů.
Start není hromadný, ale bude se odjíždět postupně. Každý účastník na startu dostane pohlednici Lednicko-valtického areálu. Občerstvit se můžete před cestou u pojízdného Rikša baru na třech kolech...

Startovné

Na startu si můžete za symbolických 20 Kč zakoupit slosovatelný cyklopas s mapou obou tras. Kdo nechce, může jet i bez něj, ale ochudí se o možnost vyhrát některou z asi šesti desítek cen - hlavní výhrou je opět crosové kolo. Účastníci sbírají na trase razítka, v cíli
vyplní adresu a odevzdají slosovatelný kupon.

Trasy

Krátká trasa A má asi 16 km a povede opět k zámečku Pohansko, kde čekají cyklisty grilovací speciality, možnost navštívit expozici zámečku "Velkomoravské Pohansko" a především pohodová atmosféra dříve "zakázaného území".

Delší trasa B měří 48 km a zavede cyklisty k řadě významných památek, jako je třeba kaple sv. Huberta, Rendezvous, zámky ve ValticíchLednici, Hraniční zámeček v Hlohovci, Janův hrad a další. Nebude chybět možnost ochutnávky vína, například v Zámeckém sklepě ve Valticích, na cykloterase v Sedleci, ve Vinařství Cibulka v Lednici, v Hradní vinotéce na Janově hradě nebo v Zámecké vinotéce Břeclavi.
 

Po cestě je možná dále třeba návštěva vyhlídkové kolonády Reistna nad Valticemi, Muzea železné opony na hraničním přechodu se Schrattenbergem, nově zrekonstruované vyhlídkové věže břeclavského zámku nebo židovského hřbitova v Břeclavi.

Na své si přijdou příznivci cimbálky v Sedleci, kde zahraje Starobřeclavská cimbálová muzika, ale i country – v cíli bude hrát celé odpoledne kapela Wráwor.

Od Janovu hradu lze dorazit do cíle buď na kole rozkvetlým lužním lesem nebo na palubě lodi společnosti Lodní doprava Břeclav, jejichž lodě odplouvají ve 13 a 16 hod.

Nejede se na čas, jde o to si trasu užít třeba po celý den, pobavit se s přáteli a poznat něco nového!

V terénu jsou trasy značeny laminovanými šipkami a barevnými spreji pro silniční značení, mapa s vyznačenou trasou též v cyklopasu.

 

Zastávky

 • Valtické podzemí (1) – prohlídka historického labyrintu vinných sklepů ve Valticích, pro účastníky cykloakce zdarma
 • Muzeum železné opony (2) – RAZÍTKO č. 1; prohlídka muzea - vzpomínka na doby, kdy se místo kol v pohraničí proháněla jen vojenská technika
 • Sedlec (3) – Cykloterasa Zemědělské družstvo Sedlec –  RAZÍTKO č. 2; občerstvení, pečené sele, cimbálová muzika
 • Zámek Lednice (4) – možnost prohlídky
 • Janův hrad (5) - RAZÍTKO č. 3; občerstvení, prohlídka umělé zříceniny, možnost plavby lodí do cíle
 • Pohansko (6) – Razítko pro trasu 15 km, prohlídka zámečku, program
 

 

Cíl – Nad splavem Břeclav

V cíli na účastníky čeká pohodové odpoledne se soutěžemi pro děti, možnost svezení na koních a poníkovi, skákací hrad, balonky, vozítka segway atd. Čepuje se pivo ze Zámeckého pivovaru Břeclav. V půl šesté přijde na řadu losování cyklopasů, kdy si jeden z účastníků již tradičně odveze nové kolo! Vstup do areálu na country odpoledne je zdarma i pro veřejnost, bez nutnosti absolvování trasy na kole.

Další informace naleznete na webu Lichtenštejnských stezek

 Partneři seriálu akcí Krajem vína 2015
 

Logo-MVSm.jpg SMlogo-color-negativm.jpg
CV_2008m.jpg vina_z_moravy_598m.jpg CRo-Brno-Z-CMYKm-(1).jpg
150-Cykloportal-rgb-nasvetle.jpg
     
 
Tento projekt podpořil Jihomoravský kraj
JMK_logo_2010_250.jpg
 • 16. 6. 2022
  Rezervace cyklobusů

  Rezervace cyklobusů

   
  28. 3. 2022
  Cyklobusy 2022

  S finanční podporou Statutárního města Brna bude v roce 2022 vyprav...

   
  Všechny aktuality
 • červenec 2022
  poútstčtsone
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  Všechny akce