SERIÁL VÝLETŮ KRAJEM VÍNA 2015

Májové putování okolím Modrých Hor s Českým Rozhlasem Brno

Kdy: 16. května 2015 (možnost registrace 9-11 h)

Kde: Velké Pavlovice, Ekocentrum Trkmanka (mapa)

Kontakt: Nadace Partnerství, Eva Kvapilová, tel. 608 337 137, eva.kvapilova@nap.cz


Májové putování okolím Modrých Hor vás zavede
do Modrých Hor a okolí, do jednoho z nejkrásnějších
vinařských regionů jižní Moravy. V sobotu od 9 do 11 hod získáte v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích startovní pasy a na výběr budete mít několik různě dlouhých okruhů, vhodných jak pro náročné cyklisty, tak pro rodiny s dětmi a pěší. Na trase můžete zažít atmosféru jara mezi vinicemi, ochutnáte skvělá červená vína z Modrých Hor i místní speciality, objevíte tajemství vinných sklepů a můžete vyhrát zajímavé ceny. V cíli vás pak za odměnu čeká bohatý gastronomicko-kulturní program s Českým rozhlasem Brno, včetně odpoledních koncertů cimbálek, degustační soutěže "O nejlepší koláč z Modrých Hor" i závěrečného slosování o hodnotné ceny - vína z regionu, doplňky Moravských vinařských stezek a další.   A kdo si bude chtít po výletě užít i večer v Modrých Horách, má na výběr z pestré nabídky - buď se zaposlouchat do táhlých zpěvů Mužáckých sborů na rozhledně Slunečná, nebo zakončit den na tradičním Koštu vín v Němčičkách.Start

Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 16.5.2015 na registraci do Ekocenta Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. Zaregistrovat se je možné v době mezi 9 a 11 hodinou a vyrazit na trasu.
 

Startovné + Cyklopasy

Startovné činí 110 Kč, neplatí ho účastníci do 18ti let. V ceně startovného je zahrnuta sklenička s nosičkou, cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst a doprovodný kulturní program v cíli výletu na Ekocentru Trkmanka (+ zvýhodněné vstupné na další večerní akce v Němčičkách a na rozhledně Slunečná. Jako bonus každý účastník obdrží vstupenku 1+1 zdarma do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách!).  Na trasu vyrážíte v tempu sobě příjemném, na zastávkových místech na trase můžete sbírat do cyklopasu razítka a pokud v cíli odevzdáte slosovatelný kupon, můžete se zúčastnit oblíbeného závěrečného slosování, ve kterém lze vyhrát  hodnotné ceny - pobytové vouchery v zařízeních certifikovaných Cyklisté vítáni, vína z regionu, cyklodresy a další doplňky z Moravských vinařských stezek.

Speciální akce - přijeďte v tričku letošní kampaně Do práce na kole a my Vám dáme startovné za poloviční cenu!
 

Trasy

Přiraveny jsou pro vás 2  trasy pro cyklisty a jedna  pro pěší. Na jednotlivých trasách budou domluveny zastávky ve vinných sklepech a na zajímavých místech, kde můžete ochutnat místní produkty. Co kdo na zastávce vypije a sní, to si zaplatí, degustační vzorečky vín u vinařů stojí okolo 10 - 15 Kč. Každá zastávka bude otevřena po dobu cca 3 hodiny, takže si můžete rychlost absolvování trasy přizpůsobit svému tempu. Ať už jste z daleka či z blízka, nemusíte se bát, že se ztratíte, protože trasy budou dobře vyznačené.

dlouhá cyklotrasa (45 km)
mapa

krátká cyklotrasa (22 km)
mapa

pěší trasa (20 km)
mapa

Pokud na výlet vyrazít pěšky a zdržíte se na některém ze zastávkových míst, můžete si trasu zkrátit buď vlakem nebo busem, který vás odveze z Kobylí, Vrbice nebo Bořetic do cíle ve Velkých Pavlovicích.


Zastávková místa

 • Razítko 1 - V.Pavlovice - Víno R. Krejčiřík - ochutnávka vína, "Snídaně u vinaře" - speiality k vínu
 • Razítko 2 - Bořetice - Penzion a sklep Novákovi - ochutnávka vína
 • Razítko 3 - Kobylí - Vinařství Herzánovi - ochutnávka vína
 • Kobylí - Muzeum - prohlídka muzea, Občerstvení "U tetiček" s krajovými dobrotami (místním tradičním jídlem)... a krojovanou obsluhou
 • Razítko 4- Vrbice - Vinařství Zálešák - ochutnávka vína
 • Čejkovice - Sonnentor - ochutnávka čajů a koření + malý voňavý dáreček pro každého účastníka! Možnost navštívení Bylinkového ráje - inspirativní prohlídka výroby čaje a koření (20 min), Vyhlídky na výsluní, Zahrádky Sv.Hildegardy. Více informací.
 • Razítko 5 - Čejkovice - Víno Sýkora - ochutnávka vína, drobné občerstvení
 • Razítko 6 - Nový Poddvorov -  Vinařství Milan Sůkal - ochutnávka vína
 • Razítko 7 - Prušánky - Vinařství Nechory - ochutnávka vína
 • Razítko 8 Velké Bílovice - Vinařský dům Petr Skoupil - ochutnávka vína
 • Razítko 9 - Bořetice - Rozhledna Slunečná - výstup na rozhlednu, ochutnávka vína, drobné občerstvní
 • Vinné sklepy Františka Lotrinského (pod Ekocentrem Trkmanka) - prohlídka netradičního sklepního labyrintu (160 metrů chodeb) s možností ochutnávky a prodeje kvalitních vín z Modrých hor
 • Cíl - Velké Pavlovice - Ekocentrum Trkmanka

 

Cíl

Ekocentrum Trkmanka - Od 14 hodin Odpoledne s Českým Rozhlasem Brno - bohatý kulinářský a folklórní program, hudební produkce, cimbálky, degustační soutěž "O nejlepší koláč z Modrých Hor". V 17 hod. proběhne oblíbené losování o ceny - vyhrát můžete dovolenou na vinařských stezkách, vína z regionu, cyklodoplňky Moravských vinařských stezek a další.

Program s ČRo Brno

 • The Surprise - místní kapela
 • Dětská cimbálová muzika Šatava
 • Cimbálová muziká Primáš
 • Pavel Helán
 • Soutěž o Nejlepší koláče z Modrých Hor


A pokud nespěcháte a budete si chtít užít i večer Modrých Horách,
zveme vás

 • od 18 hod. na rozhlednu Slunečnou na vystoupení mužáckých sborů - Modré Hory v písni na Slunečné (vstupné 100 Kč, pro účastníky Májového putování je sleva na vstupném 50%)
 • nebo do Němčiček na tradiční Košt vín - probíhá od 14 hodin do noci (účastníci Májového putování po prokázání se skleničkou z akce neplatí vstupné, mohou zakoupit pouze kupónky na degustační vzorky).
Nejlepší ubytování v regionu pro Vás i Vaše kolo najdete na www.cyklistevitani.cz
 

 
Pořadatelé
NAP_barevne_tagline-CMYKm.jpg Modre_hory_logom-(1).jpg logo_ekocentrum-m.jpg 
 
Tento projekt podpořili Jihomoravský kraj a Česká spořitelna

 
JMK_logo_2010_250.jpg

 
Partneři seriálu akcí Krajem vína 2015
Logo-MVSm.jpg SMlogo-color-negativm.jpg
CV_2008m.jpg
150-Cykloportal-rgb-nasvetle.jpg CRo-Brno-Z-CMYKm-(1).jpg
vina_z_moravy_598m.jpg
     
 
 • 16. 6. 2022
  Rezervace cyklobusů

  Rezervace cyklobusů

   
  28. 3. 2022
  Cyklobusy 2022

  S finanční podporou Statutárního města Brna bude v roce 2022 vyprav...

   
  Všechny aktuality
 • červenec 2022
  poútstčtsone
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  Všechny akce