SERIÁL VÝLETŮ KRAJEM VÍNA 2015


Seriál výletů s názvem Krajem vína vám v roce 2015 už počtvrté nabídne to nejlepší z vinařské cykloturistiky, a postupně vás během roku zavede do všech vinařských regionů jižní Moravy. Objevíte krásu sluncem zalité krajiny, zažijete přátelskou atmosféru při setkání s vinaři a odhalíte tajemství vína přímo ve sklepech a sklepních uličkách. Poznejte s námi Moravské vinařské stezky ze sedla kola nebo jen tak pěšky - letos můžete VYBÍRAT Z 12 VÝLETŮ!
Každá z akcí vám nabídne jeden nebo více okruhů, ze kterých si vyberou jak sportovní cyklisté, tak méně zkušení nebo rodiče s dětmi. Na trasách jsou připraveny zastávky ve vinných sklepech nebo na atraktivních památkách. V cíli výletů budete odevzdáním soutěžního pasu zařazeni do slosování o vína z regionu a cyklodoplňky Moravských vinařských stezek.
 

062-MVS-Archiv_Nadace_Partnerstvi.JPG

 

Pokud se zúčastníte alespoň 3 akcí, budete moci vyhrát hlavní cenu seriálu kolo Amulet, Cyklonavigace Smart Maps, průvodce Moravskými vinařskými stezkami a další hodnotné ceny


 

AKCE SERIÁLU KRAJEM VÍNA 2015

25. 4. Na kole vinohrady Uherskohradšťska /Uherské Hradiště/

Seriál Krajem vína zahájí i letos symbolické otevírání cyklostezek v centru Slovácka.  Cyklisté si mohou vybrat z několika tras různé délky a náročnosti a na cestě kromě vinných sklípků navštívit řadu zajímavých míst  a pamětihodností. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o zajímavé „dojezdové“ ceny.

2. 5.  Otevírání Lichtenštejnských stezek /Břeclav-Poštorná/

Nenechte si již 11. ročník Otevírání Lichtenštejnských stezek a přidejte se k více jak tisícovce cyklistů, kteří se akce pravidelně účastní. Připraveny budou opět dvě cyklistické trasy -  50 a 15 km. Užijte si spojení kola,  památek Lednicko-valtického areálu (UNESCO), vína, country, soutěží pro děti, GPS hledání i slosování cyklopasů atd.

16. 5.  Májové putování okolím Modrých Hor s ČRo Brno /Velké Pavlovice/

Třetí květnovou sobotu proběhne ve Velkých Pavlovicích a okolních Modrých Horách jeden z tradičních nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budete moci zažít atmosféru jara mezi vinicemi, ochutnat vína přímo z rukou vinařů a  objevit tajemství vinných sklepů. V cíli výletu pro vás bude připravený bohatý folklórní program včetně soutěže o nejlepší koláč z Modrých Hor a oblíbené losování o zajímavé ceny. A pokud budete chtít zůstat přes noc, nenechejte si ujít příjemný večer s vínem na Koštu vín v Němčičkách nebo přehlídku mužáckých sborů z Modrých Hor na rozhledně Slunečná.

6. 6.  Putování po vinařských stezkách Strážnicka /Strážnice/

Seriál cykloturistických akcí Krajem vína pokračuje první červnovou sobotu v okolí města folklóru a dobrého vína – Strážnice. Na kole nebo pěšky můžete objevit krásy slovácké přírody mezi vinohrady, poznat tajemství vinných sklepů, ochutnat místní speciality i vína. Výlet zakončíme v malebném prostředí petrovských Plžů na Otevřených sklepích Strážnicka, kde si vychutnáte nejen atmosféru jedné z nejkrásnějších sklepních uliček na jižní Moravě, ale i pohostinnost místních vinařů, cimbálovou muziku a vše, co k letním otevřeným sklepům patří.
 
6. 6.  Kraj kvetoucí révy /Velké Němčice/

Nenechte si ujít sedmý ročník cykloputování po otevřených sklepech ve Velkých Němčicích, Starovicích, Uherčicích a Křepicích. Projeďte se po cyklotrasách kvetoucími vinicemi, navštivte otevřené sklepy podél stezky a ochutnejte vína místních vinařů. Součástí akce bude i bohatý doprovodný program.
 

27. 6Expedice krajem André /Hustopeče/

Obce na rozšířené trase cyklostezky Krajem André zvou všechny příznivce pohodové vinařské cykloturistiky na devátý ročník putování půvabným krajem, kde vznikla odrůda André. Čekají na vás 4 různě dlouhé trasy, ve všech obcích otevřené vinné sklepy, které nabídnou k ochutnání místní vína a jiné krajové speciality,  a také soutěže o ceny pro děti i dospělé.

4. 7. Velkomoravské stezky na Podluží /Břeclav/

Navštivte již třetí ročník Velkomoravských stezek na Podluží a objevte ze sedla kola místa, kudy mohli procházet slovanští věrozvěstové. Tradičně vás po trase čeká degustace vín a vinných produktů. Délka trasy je  cca 50 km.

18. 7.  Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska /Mikulov/

Třetí červencovou vás v Mikulově a okolí čeká další z výletů po vinařských stezkách, které je určené pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi! Objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny v cíli. Trasa povede krásnou krajinou s výhledy na Pálavu a romantickým Lednicko-valtickým areálem, ale zavítáte i k vinařům do sklepních uliček v sousedním Rakousku. Letní putování bude zakončeno v Mikulově na Festivalu Národů Podyjí, které vás uchvátí hudbou, vínem i specialitami národních kuchyní. 

5. 9. Putování za burčákem po Modrých Horách /Velké Pavlovice/

Putování pěšky i na kole krásnou podzimní přírodou s chutí burčáku mezi vinohrady a sklípky se zakončením na tradiční vinařské akci Zarážení hory ve Vrbici. Během výletu bude možné opět sbírat razítka na šesti stanovištích ve Velkých Pavlovicích, Němčičkách, Bořeticích, Kobylí a Vrbici.

19. 9.  Tour de burčák na Znojemsku /Znojmo/

Zářijový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína nás zavede do podzimních, hrozny obtěžkaných vinic Znojemska. Na výběr bude zase několik tras různé náročnosti a několik zastávek, kde budete moci ochutnat znojemský burčák.


3. 10. Uzavírání Lichtenštejnských stezek /Břeclav-Poštorná/

Podzimní zakončení cykloturistické sezóny na Lichtenštejnských stezkách – na kole mezi vinohrady, za památkami Lednicko-valtického areálu a burčákem.

10. 10Na kole vinohrady Uherskohradišťska /Uherské Hradiště/

Symbolické zavírání cyklistických stezek na Uherskohradišťsku proběhne letos již podeváté a jsou  připraveny trasy různé délky a náročnosti. Kromě vinných sklípků můžete navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o „vinné“ i „nevinné“ ceny.
 


ARCHIV: KRAJEM VÍNA 2014


ARCHIV: KRAJEM VÍNA 2013


ARCHIV: KRAJEM VÍNA 2012

                                    Tento projekt finančně podpořili


           JMK_logo_2010_250.jpg                    


Partneři seriálu Krajem vína 2015

 

 Mediální partneři akcí Krajem vína 2015
 

CRo-Brno1.jpg
 • 2. 5. 2022
  Rezervace cyklobusů

  Rezervace cyklobusů

   
  28. 3. 2022
  Cyklobusy 2022

  S finanční podporou Statutárního města Brna bude v roce 2022 vyprav...

   
  Všechny aktuality
 • květen 2022
  poútstčtsone
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  Všechny akce